Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Софистицираност која плени – Невестинска колекција есен 2015 на Zuhair Murad

Дали сте подготвени за нешто неверојатно? Денес ви ја претставуваме новата совршена невестинска колекција на Zuhair Murad. Есента 2015 за овој Либански дизајнер ќе биде исполнета со најромантичните елементи  адаптирани на женската силуета  со воведување на етерични слоеви од тул и раскошни везови. Со високи деколтеа, интригантни украси и деликатни додатоци, колекцијата плени со софистицираност и возвишена убавина.

Прочитај

Fool Moon

Tesla е име кое инспирира многумина… Нивниот славен Cybertruck речиси се најде во улога на муза за модифицираната верзија на iPhsone кој е потпишан...

Fine Living

Принцевите живеат во палати и тоа е општо позната работа… Сепак, земјата и воздухот во нивниот случај можат да се поистоветат, бидејќи принцевите успеваат...

Cotton Club

Поврзувајќи се повторно за својата втора соработка, Bamford Watch Department и Badgerworks, повторно одбраа TAG Heuer Carrera модел како свое платно… Овој пат, се...

Route 66

Нема зборови кои можат да ја опишат убавината на оваа добро позната британска икона произведена во 1966 година. Реставрацијата е внимателно изведена од страна...