Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Слатка розoва свадбена палета на бои

Розевата е боја која се појавува во нашите умови кога зборуваме за романса, сладост и љубов. Сепак, многу модерни невести имаат тенденција да се држат настрана од розевата боја за нивната свадба, бидејќи оваа боја е толку популарна, што веќе станува досадна.

Затоа, прашањето е како може да дизајнираме уникатна розе тема за свадба која ги соединува женственоста и романсата во природна креација? Размислете за палета на бои од румена, беж и розе за да направите елегантен дизајн за вашата свадба.

Погледнете ја денешната романтична креативност.

Прочитај

Route 66

Како што одминува времето, ексклузивните автомобили од пред неколку децении стануваат уште ексклузивни. Се разбира, ако преживеале и ако се во првобитна состојба. Цената...

Wall Street

Откако Вирџинија Робертс претходно изјави дека член на кралското семејство има кукла со големина и налик на себе, сега открила дека принцот Ендрју сексуално...

Fool Moon

Добитникот на Оскар Шарлиз Терон е една од најплатените актерки во Холивуд денес, и оваа убавица која денес го слави својот 45 роденден, порасна...

Fool Moon

Камерон Дијаз направи редок исклучок и необично се појави на малите екрани велејќи дека сега чувствува „,мир“ откако се повлече од центарот на вниманието...