Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Романтични невестински фризури со плетенки и цветни венчиња

Најубавиот женски украс – косата е една од поважните работи кога станува збор за невестинското стилизирање.

Romanticni-nevestinski-frizuri-sopletenki-i-cvetni-vencinja-kako-shumski-samovili-01.jpg

Едноставно сите погледи се вперени кон невестата, а таа треба да блеска.

Овие невести за најромантичниот ден одбрале лежерни фризури во облик на плетенки, надополнети со венчиња од свежи цветови.

Тие изгледаат како вистински шумски самовили, лелеави, нежни и романтични.

Понесете дел од природата со себе во еден од најважните денови во вашиот живот.

 

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...