Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Прекрасни цветни круни за невестински фризури

Безброј модерни невести се вљубени во свадби со рустичен стил кои ја отсликуваат природата и природната убавина. Рустичните свадби вообичаено вклучуваат прекрасни цвеќиња, зеленило и дрвја, и се совршени за невестите кои преферираат порелаксирана и весела атмосфера.

Освен пронаоѓање на вистинската декорација, невестите, исто така треба да умеат да создадат и совршен невестински изглед со вистински избор на фризура. Денес одбравме неколку прекрасни фризури со цветни круни кои ќе ви помогнат да го визуелизирате вашиот совршен рустичен невестински изглед. Погледнете и споделете ги вашите идеи со нас.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...