Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Најдобар период од годината за свадба

Кога ќе се одлучите да се венчате, секое годишно време има свои предности. Во текстот подолу прочитајте кој се и одберете кое вас највеќе ви одговара.

Зима – Идеална комбинација за зимска свадба се белата и црната боја. Исто така можете да ги одберете прекрасните нијанси на зелена и црвена, па и онаа сребрената и сината. Ако на сево ова додадете и свеќи вашето  зимско венчавање ќе се претвори во бајка.

 

Пролет – Во оваа прилика може да користите нежни бои кои зрачат со свежина. Венчавање на отворена во оваа доба е идеално, вашите слики ќе изгледаат преубаво со помош на боите на пролетта. Користете розева, лаванда, светло зелена и жолта боја. Во оваа доба има многу свежи цвеќиња, па вашиот бидермаер би изгледал преубаво.

Лето  – Ако сте во можност најдобрата свадба можете да ја организирате во ова годишно време на плажа. Користи ги боите како лимон жолта, азурно сина боја и бојата на цреши. Оваа доба се разликува од останатите затоа што вашиот меден месец  можете да го поминете на сонце.

Есен – Преубавата боја на листовите и зајдисонцето се совршени за свадба во есен. Боите кои може да ги користите се бакар, индиго и бордо боја. Кринови, ружи и сончогледи се цвеќиња кои може да ги најдете во ова време  и да ја украсите вашата свадбена сала со нив.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...