Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Како ве опишуваат боите на вашата венчавка?

Навистина е тешко да избереш бои за твојата венчавка, но потешко е истите да ги комбинираш. Среќната бројка е 3, три бои за одлична комбинација.

Првата боја е најдоминантна. Тоа е бојата на венчаницата, бојата на поканите, на цветовите и декорацијата.

Втората боја треба да ја надополнува првата. Таа може да се забележи во ситните детали на поканите, приборот на масата, детали во декорацијата.

Третата боја ги нагласува останатите две бои. Може да се забележи на самите цветови или на додатоците.

Иако потсвесно ги бираме боите, забораваме дека тие ја отсликуваат нашата енергија и хармонијата во просторот. Во продолжение се објаснети значењата на дел од боите:

– Светло-црвена: возбудлива, енергична и секси

– Светло-розова: возбудлива, среќна и жешка

– Нежна розова: романтична, нежна и слатка

– Беж боја: нежна, покорна и тивка

– Темно-црвена: богата, елегантна и префинета

– Теракотна боја: реална, топла личност, комплетна

– Портокалова: интересна, детинеста и среќна

– Боја на праска: нежна, нејасна и издржлива

– Нежно-жолта: весела, среќна и нежна

– Светло-жолта: интелигентна, весела и друштвена

– Крем боја: нежна, богата, топла личност

– Нежно-сина: смирена, тивка и мирољубец

– Морско-сина: пријатна, богата и едноставна

– Темно-сина: веродостојна и едноставна

– Светло-зелена: свежа и полна со живот

– Темно-зелена: природна, доверлива и полна со енергија

– Боја на зелен лимон: личност која брзо се лути, свежа

– Бела: чиста, невина и чесна

– Црна: моќна, елегантна и мистериозна

– Сива: класична, опуштена и соработлива

– Сребрена: класична, опуштена и скапа

– Златна: топла, богата, личност која зрачи енергија.

Знаејќи го значењето на вашите омилени нијанси, направете го најдобриот избор за вашата свадба.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ф ановите со нетрпение го очекуваат продолжението на култната серија на ХБО Макс „Сексот и градот“. Така, според „Дејли мејл“, наместо Саманта (Ким Катрал...

Fool Moon

Лејди Гага е една од оние музичари од светската музичка сцена која нема што не направила – плејада хитови, го освои Златниот глобус, неколку...

Green Tea

Во потрага по идеално тело, ние честопати се лишуваме од својата омилена храна, плашејќи се дека поради тоа ќе се здебелиме. Ова првенствено ги...

Cotton Club

Модниот бренд Miu Miu претстави кампања за пролет / лето 2021 година, што претставува заедница на неконформисти со жива личност. Миучија Прада реши да...

Advertisement