Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

H&M Conscious за идните невести

Како оставен дел на својата нова H&M Conscious колекција, шведскиот моден гигант утврди дел за идните невести.

Колекцијата H&M Conscious е израбтена од најдобри материјали ки се рециклираат, а ова агодина заштитно лице  е Julia Restoin Roitfeld, ќерка на  Carine Roitfeld.

Венчаниците се претставени во 3 силуети со цени од 199 до 499 евра. Остатокот на оваа колекција е преполн со детаљи од 70-тите години , во поспан, женствен дух, а доминираат нежните тонови и деликатни, дискретни украси.

Покрај облеката , тука се вклучени и разни модни детаљи во интензивно морско сино, бакарна боја и вчната црна боја.

Погледнете што можеме да очекуваме од H&M во почетокот на месец април:

 

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...