Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

“Гола” торта – нов свадбен предизвик

Нефилуваните, или т.н. “голи” торти стануваат многу популарни кај двојките кои бараат едноставна декорација за нивната свадба. Голите торти се составени од класичен пандишпан, слоевито нареден со фил. Може да се декорираат со свежо цвеќе на врвот, или украсени со свежо овошје и персонализирани дизајни.

Голите торти немаат фондан или традиционален шлаг кој нормално би се очекувал кај секоја свадбена торта. Ова ви овозможува да ги видите внатрешните слоеви на тортата и сите “благодети” помеѓу нив. Голите торти се идеални за оние кои би сакале да понудат нешто што се разликува од традиционалните свадбени торти.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Ако некое патување ве однесе во Англија (кога сето ова ќе заврши со коронава), со топла препорака ви предлагаме да ја посетите една од...

Fine Living

Сексот за време на пандемија може да биде комплициран, изјави водечката канадска докторка Тереза ​​Там, која препорачува паровите да не се бакнуваат и да...

Green Tea

Колку често сте се обиделе да ги отстраните влакната како на нозете, под пазувите и тие упорно растат повторно? Еве како трајно да ја...

Fine Living

Одредени причини може да ве изненадат и воопшто не се чудниОралниот секс е еден од начините на кои паровите придонесуваат за нивното сексуално задоволство,...