Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Гламурозен маникир за вашата свадба

Да го изберете вистинскиот маникир за својата свадба, која е еден од најважните настани во живтот е тешка задача. Сепак овој ден треба да е најубавиот и да го запаметите освен по прекрасните емоции и по прекрасната визија. Постојат исклучително многу различни декорации, кои може да ги изберете и тоа ја прави задачата уште потешка. Маникирот треба да е во исто време и елегантен и убав. Експериментирајте со свадбениот маникир, бидете различна. Ставете многу камчиња и гламурозен лак, кој оваа зима е многу модерен. Можете да изберете и камчиња во разни бои. Погледенете ја нашата селекција за декорација на ноктите:

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Ширењето и демократијата на Интернет ги охрабруваат многумина да се вклучат во разни лудории што ги снимаат и потоа да ги прикачуваат на YouTube...

Wall Street

Шведскиот моден гигант H&M ја прекина соработката со производителот на памук Huafu Fashion. Работата, наводно, била прекината поради обвинувања за присилна работа во кои...

Fool Moon

Некои хороскопски знаци се особено сексуални, дарежливи и грижливи во кревет, а некои од нив одвај чекаат да заврши сексот или тие во акција...

Green Tea

Потребно е: 1/2 кг потенка кора, 200 гр сирење, 250 мл кисело млеко, 3 јајца и 50 мл масло. Подготовка: Скршете го сирењето на...