Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Фризури за невести

Во претставата на една идна невеста се околу свадбата се знае многу пред да дојде овој ден. Од венчаницата до шминката…сите детали се во главата на жената од многу мала. За да биде совршена секоја невеста има задача да избере нe само венчаница и додатоци, туку и убава фризура. Прашањата се бескрајни – дали косата да биде пуштена или фатена, права или виткана… Свадебената фризура и нејзиниот избор е навистина незаборавен момент од животот, затоа фрлете еден поглед на нашата селекција.

 

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...