• Сподели на:

Божица на невестите – колекција Лето 2014 на Nurit Hen

___

Последната колекција Лето 2014 на израелскиот дизајнер Nurit Hen, претставува дефиниција на исклучителна елеганција. Фустаните од оваа колекција се толку прекрасни и верувајте нема да може да одолеете на секоја од нив. Неверојатни везови кои личат на уметничко дело, чисти слоеви и сензуални силуети кои ја истакнуваат секоја женствена линија. Погледнете!


Оставете коментар

___