Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Авангардни венчаници за модерните невести

Во присуство на одбрана публика, дизајнерката Берта Бартоли во клубот Харвард, ја претстави својата колекција на авангардни венчаници за 2017 година.

Avangardne venčanice za moderne mlade

Линијата на софистицирани венчаници со орнаменти на бисери, извезени и јаки текстури. Креаторката беше инспирирана од убавината на чипката и перјата, така што таа повторно ги оживеа на некој свој начин.

Овие гламурозни венчаници повеќе потсеќаат на некој тренди свечени фустани и се вистинско ремек дело. Тие се совршен избор за современите невести кои сакаат нешто поинакво, помодерно…

Целата колекција ни дава како краен резултат еден препознатлив стил, иако секоја од овие венчаници си има своја специфичност. Од оние срамежливите , па се до оние кои малку сакаат да провоцираат, оваа колекција венчаници е за невести со секаков темперамент. Има и малку холивудски гламур…

Погледнете ја нашата галерија која можеби ќе Ви помоге доколку набрзо се ближи Вашата венчавка…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Читањето книги пред спиење го подобрува квалитетот на спиењето, го намалува стресот, го подобрува расположението и ни помага да донесуваме подобри и поправилни одлуки,...

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Advertisement