• Сподели на:

5 трендови на кои треба да внимавате доколку Вашата венчавка е во 2016

___

Во пресрет на новата колекција на венчаници, ние внимававме на тоа да може да ви ги прикажеме најмодерните венчаници и аксесоари за најромантичниот ден во животот.

Foto: Guliver/Getty

Некои од овие трендови беа застапени и минатата година, а има и неколку новости. Поново во мода ќе бидат класичните модели, но секако и модерните венчаници. Погледнете кои трендови ќе треба да ги пратите доколку сакате да бидете модерна невеста оваа година.

Foto: Guliver/Getty

Венчаниците со долги ракави беа во мода и минатат година. Истите модели ќе бидат во мода и оваа година. Мали детаљи, како што се ракави од чипка, можат да и дадат на Вашата венчаница изглед како од бајките.

Foto: Guliver/Getty

Грациозните модели со повеќе слоеви, кои имаат крој како принцеза, повторно ќе ги засакаме. Венчаниците како балски фустани повторно се вратија во мода.

 

Foto: Instagram @ststudio.hq

Некои дизајнери повторно кажаа ,,не” на свечените фустани и повторно го вратија оделото како нов тренд за оваа сезона. Девојките во 80-тите години масовно се венчаа облечени во одело, а најверојатно и оваа сезона тоа ќе биде хит.

Foto: Arhiva portala

Solange Knowles од својата венчавка повторно во мода ја врати венчаницата со наметка. Најпрво нејзината венчаница ја превземаа познатите на црвениот тепих, а потоа овој тренд се прошири низ светот.

Foto: Guliver/Getty

За крај, нешто малку посексипилно. Модните стручњаци најавија тренд за оваа сезона со многу големо деколте за оние најхрабрите.


Оставете коментар

___