Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

12 бидермаери кои би ги посакала секоја невеста

Во еден од најважните денови во животот на секоја девојка, покрај беспрекорниот изглед на невестата, неопходен додаток е секако – бидермаерот.

Дали би ја одбрале класичната убавина на розите, егзотичниот изглед на сукулентите или пак нежната префинетост на божурот?

Оние похрабрите пак, може да експериментираат со повеќе различни видови на цветови.

Инспирирајте се од боите и начинот на аранжирање на овие 12 прекрасни бидермаери.

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...