• Сподели на:

Зошто се разведува Џулија Робертс

___

Американските таблоиди со недели шпекулираат за причината за разводот меѓу Џулија Робертс и Дени Модер. Блиски извори потврдуваат дека една од причините е љубомора.

Сопругот на холивудската глумица наводно е многу љубоморен на нејзините колеги, особено на Марк Руфал со кого Џулија глуми во ТВ драмата „The Normaln Heart“.  Се зборува дека Џулија многу флертува со колегата, со кој воедно има и многу интимни сцени.

“Во реалноста и двајцата се многу слични, двајцата се либерални и друштвено-одговорни”, наведува изворот.

Иако Марк е женет и има три деца, тоа не му влева доверба на сопругот на Џулија кој е убеден дека меѓу нив двајца има нешто. На крајот на краиштата Дени беше женет кога ја запозна Џулија.

“Кога Џулија ќе посака да биде со некој маж, таа наоѓа начин како да го освои. Во тие ситуации таа не дозволува некој или нешто да ѝ застане на патот.”


Оставете коментар

___