Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Тие го имаат воведено најмалку посакуваниот тренд досега: Со влакна под пазуви !

Пред една недела на Лондонската галерија се појави Скаут  Вилис, ќерка на Деми Мур и Брус Вилис, со влакна под  пазуви со што ја шокираше јавноста со одлуката да се претстави во природно издание. Без разлика на тоа што предизвика негативни коментари, оваа девојка не е главниот виновник за овој тренд.

Лондон е очигледно место за промоција на влакна под пазувите.Овој тренд токму во 1999 година на премиерата на својот филмот го започна Џулија Робертс. Кога таа се појави во црвениот фустан со неиздепилирани пазуви тотално ја шокираше јавноста.

Иако многумина не очекуваа дека таа ќе подлегне на овој тренд, Хали Бери го направи тоа. За неа овој пропуст настана пред пет години по премиерата во Њујорк и таа гордо го  прошета “овој моден додаток.”

Актерката не ја симнуваше насмевката од нејзиното лице, па ретко кој би обрнал внимание на пазувите. Секогаш добро облечената Бијонсе во 2007 година на британската премиера на “Dreamgirls” го подржа овој тренд.

Бритни Спирс во 2008 година смело влезе во студиото во Лос Анџелес со несредени пазуви. Таа не им обрна внимание на папараците.

Мадона како и обично, најекстремен подржувач на овој тренд. Шокантната глетка на интернетот, многу од нејзините фанови не сакаат да ја видат.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...