• Сподели на:

Таа има 50 години ?

___

Погледнете како на “жена од половина век” и стојат фармерки и се останато. Актерката Сара Џесика Паркер е родена на 25ти март 1965 година во Охајо, САД.

Како девојка, таа присуствувала на часови по балет и пеење, а  вели дека од секогаш знаела дека ќе биде актерка.

Таа стана позната со улогата на Кери Бредшо во  серијата “Сексот и градот”.

Таа е во брак со актерот Метјуа Бродерика и има три деца.

Покрај актерството, таа исто така е дизајнер на женски чевли.

Таа е добитник на Еми награда.

Таа ги креираше и парфемите  – “Lovely” и “Covet”.

Во соработка е со брендот за облека “Steve and Barrys”, каде има своја сопствена линија на облека наменета за оние со поплитки џебови.

 


Оставете коментар

___