Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Се самоуби девојката на Џим Кери

Катриона Вајт, 28-годишната девојка на популарниот актер Џим Кери, беше пронајдена мртва.

Полицијата се сомнева дека станува збор за самоубиство, бидејќи биле пронајдени таблети до телото, како и проштално писмо адресирано до Кери.

Кери и Вајт

Вајт и Кери наводно раскинале по вторпат пред неколку дена. Нејзината последна порака на Twitter гласи: „Се исклучувам од Twitter, се надевам дека бев светлина за моите најблиски и најдраги“.

53-годишниот актер ја изрази својата тага преку соопштение во кое се вели: „Шокиран сум и чувствувам длабока тага поради смртта на мојата слатка Катриона. Таа навистина беше добродушно и деликатно ирско цвеќе, премногу чувствително за оваа почва…. Сите нас нè удри гром.“

Кери и Вајт

Кери и Вајт влегле во врска во 2012 година, но по неколку месеци се разделиле. Во мај годинава тие ја обновиле врската.

Кери и Вајт

Прочитај

Fool Moon

Лана Дел Реј се брани од обвинувања дека стиховите на нејзините песни се антифеминистички. На својот Инстаграм профил ги критикувала писателките кои ја нападнале...

Route 66

Според наводите, славниот фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, има богатство проценето на околу 200 милиони долари… Ова е токму она што му овозможило да направи голема...

Wall Street

Продажба на автомобили Ферари може да се поврзе со продажба на соништа … Сепак, кој меѓу нас не би сакал светло црвен V8 италијански...

Route 66

Варијантата на Alpina од најновата BMW 7 серија е 2021 B7 би-турбо – високо-технолошки, декадентен, брз , скап и луксузен седан, кој е единствен...