• Сподели на:

Роби Вилијамс по втор пат татко

___

Светскиот пејач Роби Вилијамс и неговата сопруга Аида по втор пат станаа родители, но овојпат имаат момче.

Во текот на породувањето Роби постојано бил до својата сопруга и го фотографирал и сликал целиот чин, па потоа поставувал слики и видеа на Твитер.

Аида и Роби се во брак од 2010 година, а веќе ја имаат ќерката Теодора Роуз (3).

Додека Аида ги издржувала породилните болки и мачното породување, Роби и ја пеел песната „Let it go“ од мегапопуларниот анимиран цртан филм „Frozen.


Оставете коментар

___