Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Ноќна мора на црвениот тепих- Лопез и Педраза во речиси идентичен фустан

Доделувањето на оскарите и оваа година ги привлече најпознатите имиња од светот на глумата и музиката. Жешката Лопез ја имаше честа да биде презентер на наградата за најдобар костим, а токму нејзиниот модел се поклопи со оној на сопругата на Роберт Дувал. Лопез ја носеше креацијата на Еи Саaб која доста наликуваше на сопругата на номинираниот актер за машка споредна улога Роберт Дувал, Луциана Педраза.

Славните дами од светот за оваа манифестација избираат неколку месеци порано соодветен модел, но по се изгледа никој не се запрашал што ќе носи госпоѓата Педраза. Може да се заклучи дека дизајнерите и стилистите не биде довоолно кординирани за да би се избегнала оваа несакана ситуација.

Pedraza vs. Lopez

Jennifer Lopez na 87. dodjeli nagrada Oscar - 8

Luciana i Robert Duvall

Прочитај

Wall Street

Иако на секого од нас му стана јасно дека пандемијата, корона вирусот нема да исчезне туку така, Ferrari брендот крои планови како да го...

Fine Living

Ремек дело од педесетите години од минатиот век, кое беше дизајнирано од угледниот американски архитект Френк Лојд Рајт, сега се наоѓа на продажба… Познат...

Cotton Club

Бисерите се носат веќе со векови – всушност, тие се највредниот подарок кај кинеските благородници уште од 2300 годиа пред нашата ера, додека во...

Cotton Club

Заедно со сите свои преубави новитети, Montblanc брендот лансираа и една старомоден примерок кој е дел од нивната 1858 колекција… Новитетот доби дизајнерски елемент...