Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Најжешките девојки на Лео

Човек, мит, легенда, љубовник… Леонардо Ди Карио – сѐ во едно. Познат е по своите актерски, но и љубовни достигнувања низ целиот свет. Манекенките му се слабост, а и тие паѓаат на него. Погледнете ја листата со неговите најголеми љубови и флертови. Слбодно може да се каже дека е човекот е вистински светски освојувач.

 

Madalina Ghenea

1. Madalina Ghenea (Романија) – Сѐ уште не е јасно како вистинскиот Џејмс Бонд (како што го нарекуваат Лео) се оттргна од канџите на оваа убавица;

 

Gisele Bundchen

2. Gisele Bundchen (Бразил) – Меѓу најдолгите врски на Лео, излегуваа меѓу 2000 и 2005 година;

 

Bar Rafaeli

3. Bar Rаfaeli (Израел) – Покрај ваква убавица до себе, сосем е јасно зашто Лео не гледаше настрана цели пет години;

 

Helena Christensen

4. Helena Christensen (Данска) – Данскиот модел и Лео имаа серија состаноци по успехот на „Титаник“;

 

Alyce Crawford

5. Alyce Crawford (Австралија) – Придружбата на Лео за време на снимањето на „Големиот Гетсби“;

 

Erin Heatherton

6. Erin Heatherton (Америка) – Главната причина за прекинот е желбата на манекенката врската да прерасне во нешто посериозно, што судејќи по списоков, не му одговарало на Лео;

 

Anne Vyalitsyna

7. Anne Vyalitsyna (Русија) –Ѕвездата на „Sports Illustrated“ со која (можеби) Лео ги воспостави критериумите за својот љубовен избор;

 

Blake Lively

8. Blake Lively (Америка) – Овие двајца беа заедно во 2010-та, по што ѕвездата на „Gossip Girl“ побара „утеха“ во бракот со Рајан Рејнолдс;

 

Eva Herzigova

9. Eva Herzigova (Чешка) – Нивната врска започна додека Ева сѐ уште беше во брак со тапанарот на Бон Џови;

 

Claire Danes

10. Claire Danes (Америка) – Неофицијално, двајцата актери биле во врска на почетокот од нивните кариери, меѓу 1995 и 1996 година;

 

Emma Miller

11. Emma Miller (Велика Британија) – Според гласините, оваа манекенка и Лео биле бар на еден состанок, иако во тоа време таа официјално била во врска со ѕвездата на Desperate Housewives – Џеси Меткалфи;

 

Ashley Roberts

12. Ashley Roberts (Америка) – Како кај секој освојувач, еве и едно „маченце“ меѓу миленичките на Лео. Актерот и членката на Pussycat dolls се запознале на една забава во Лондон. Останатото е историја;

 

Bridget Hall

13. Bridget Hall – (Америка) – Веројатно првата манекенка која го освои срцето на Лео. По неа, следеа уште многууу други;

 

Amber Valletta

14. Amber Valetta (Америка) – Наводно Лео ја видел во магазин и му се допаднала, па ги ангажирал неговите луѓе да му договорат состанок со неа. За некој славен како него Vogue му доаѓа како каталог за девојки;

 

kendal

15. Kendal Schuler (Австралија) – Првата средба не ветуваше многу, но по второто видување меѓу нив двајца се разгоре вистинска страст;

 

Cathlete Trishelle Cannatella

16. Trishelle Cannatella (Америка) – Една од многуте русокоси на Лео;

 

Sienna Miller

17. Sienna Miller (Англија) – Се зборуваше дека актерката го користи Лео само за да му врати на Џад Лоу. Но, на нашиот љубовник воопшто не му пречеше тоа;

Naomi Campbell

18. Naomi Campbell (Велика Британија) – Наоми и Лео се „замеркаа“ на кратко, во 2005-та и никогаш повеќе;

 

linea

19. Linnea Dietrichson (Данска) – Нивната врска траела само 5 минути, според изјавите на убавицата. Лео бил премногу пијан за да се посвети повеќе;

 

Bijou Phillips

20. Bijou Phillps (Америка) – Љубов од времето на „Титаник“.

Прочитај

Green Tea

Се разбира, наводнување на растенијата и оптималното ниво на светлина се некои од најважните фактори кои ги одржуваат во живот, но ако сакате да...

Fine Living

Иако е лесно да се придржувате до пропишани мерки како физичка оддалеченост и да носите маска, додека патувате со авион е многу потешко, особено...

Cotton Club

По долгиот годишен одмор, Џенифер Лопез се врати на деловните обврски. Латиноамериканската дива моментално снима видео за нејзината нова песна во Њујорк. Тоа е...

Green Tea

Изложеноста на високи температури и екстремна топлина во текот на подолг временски период може да го постават вашето тело во состојба на прегревање. Ова...