Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Најубавите долги коси на сите времиња

Долгата коса од секогаш е синоним на нескротлива привлечност. Ако сме научиле нешто од Венера Ботичели или портетот на Жизел Бундхен од Ирвинг Пен 1999, е фактот дека една жена  никогаш не треба целосно да се соблече.

Според Јоко Оно и Џон Ленон , љубовта е емоција која расте при одредена нега и внимание  исто како и косата, затоа размислете два пати пред да ја скратите.

Ова се најубавите долги коси кои се појавиле низ историјата и оставиле силно влијание врз развојот на модата и стилот.

 

 

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...