• Сподели на:

Лејди Гага си купи нова куќа во Малибу

___

Лејди Гага, во екот на нејзината светска турнеја како и гласините за свадбата со Тејлор Кини, се почасти со нова куќа која се наоѓа во Малибу. Ексцентричната пејачка за оваа недвижнина одвои 22,5 милиони американски долари.

Целиот објект е инспириран од традиционалните француски куќи. Куќата вклучува 5 спални соби со одделни бањи, винарска визба, просторија за куглање, теретана, мини-домашно кино, големи тераси, како и огромна соба за дневен престој.

 

 


Оставете коментар

___