• Сподели на:

Кејт Мос е најбогатата моделка во Велика Британија

___

Британскиот модел Кејт Мос е прогласена за најбогата жена во модната индустрија. Русокосата убавица на својата сметка поседува 55 милиони фунти.

Веднаш зад Кејт се наоѓа иконата од светските писти Клаудија Шифер, која за својата 20-годишна кариера се здобила со износ од 50 милиони фунти.

Од рангирањето не испаѓа и Наоми Кембл, со заработка од скоро 20 милиони фунти.


Оставете коментар

___