• Сподели на:

Ја промени бојата на косата, но не и стилот: Под мрежата не носи градник

___

Ланвин ревијата на модната недела во Париз синоќа требаше да биде главна атракција, но Ким Kaрдашиан (34) им го зграпчи на сите вниманието. Освен што неодамна стана русокоса, старлетата одлучи да под мрежастиот фустан повторно не носи градник.

Ким Кардашијан на модната недела во Париз дојде со својот сопруг кој и правеше друштво на ревијата на модната куќа Ланвин.

По тој повод таа носеше мрежа фустан кои откриваше се, а одоздола не носеше градник, што во нејзиниот случај не е изненадувачки.

Овој фустан до колена прилично ги истакна нејзините бујни облини на кои таа е толку горда. Изгледот не завршува тука таа го надополни со елегантен долг црн капут со исечоци на ракавите.

Ким вчера ги изненади сите кога таа се појави на улиците на Париз како русокоса. Ова е нејзината најголема трансформација до сега.

 


Оставете коментар

___