Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Ја промени бојата на косата, но не и стилот: Под мрежата не носи градник

Ланвин ревијата на модната недела во Париз синоќа требаше да биде главна атракција, но Ким Kaрдашиан (34) им го зграпчи на сите вниманието. Освен што неодамна стана русокоса, старлетата одлучи да под мрежастиот фустан повторно не носи градник.

Ким Кардашијан на модната недела во Париз дојде со својот сопруг кој и правеше друштво на ревијата на модната куќа Ланвин.

По тој повод таа носеше мрежа фустан кои откриваше се, а одоздола не носеше градник, што во нејзиниот случај не е изненадувачки.

Овој фустан до колена прилично ги истакна нејзините бујни облини на кои таа е толку горда. Изгледот не завршува тука таа го надополни со елегантен долг црн капут со исечоци на ракавите.

Ким вчера ги изненади сите кога таа се појави на улиците на Париз како русокоса. Ова е нејзината најголема трансформација до сега.

 

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...