• Сподели на:

Џорџ Клуни се жени во септември

___

Глумецот и режисер Џорџ Клуни и адвокатот за човекови права Амал Аламудин ќе се венчаат во септември. Парот во Лондон извади дозвола за брак која важи 12 месеци.

По британските закони, должност на парот е да го најави венчањето16 дена однапред.Џорџ и Амал би требало да се венчаат во Италија. Според некои информации заветите треба да разменат на 20 септември. Неколку пати се видени во Италија во близина на вилата на Клуни на езерото Комо како ја истражуваат локацијата за венчавката.

 

 


Оставете коментар

___