Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Дали ја препознавате оваа насмевка? Ова девојче е една од најсликаните  жени во светот

Тереза Кер, мајката на познатиот супермодел Миранда Кер, во чест на 32-годишнината од раѓањето на ќерката на Инстаграм профилот објави фотографија од нејзиното детство. Многу години поминаа од појава на овие спомени, некои работи се смениа, некои, како насмевката на познатиот модел, останаа исти.

– Пред 32 години на 20 април 1983 година во 13 часот и 10 минути е родена Миранда- напиша Тереза на Инстаграм.

Таа додаде дека не може да верува колку брзо минуваат годините. На посебениот ден на својата ќерка таа и посака се најдобро.

Миранда Кер стана вистинска модна ѕвезда, нејзиниот моден успех е тешко да се изброи. Насмевката на ова девојче најави убави нешта во нејзиниот живот.

Денеска е и мајка на малиот Флин, кој го доби со поранешниот партнер Орландо Блум.

Прочитај

Fool Moon

Подрумот не мора да има многу простор за да се претвори во винарска визба или забавна соба … Проверете неколку од најдобрите идеи за...

Four Seasons

Секој хотел и одморалиште дава се од себе за да создаде своја уникатна аура, која ќе ја одвои од сите други и ќе понуди...

Four Seasons

The Muraka, Maldivi Нема ништо подобро да се избега од реалноста, од вистински луксузен подводен стан. Како дел од островот „Conrad Maldives Rangali“, „The...

Fine Living

Ако некогаш сте посакале да живеете во Бел Ер, ние имаме совршена понуда за вас … Со цена од 16,89 милиони долари, вилата за...