Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____celebrity

Адријана Лима никогаш не изгледала пубаво

Познатата Бразилка дефинитивно потврди зашто е светски супермодел број 1…

Преубавата Адријана блескала во двобоен фустан, каде долниот дел ја краселе вибратни нијанси и ги маѓепсала присутните на црвениот тепих на забавата за неделникот Us Weekly.

Веднаш по оваа забава преубавата манекенка морала да се појави и на уште една.

Исто така, таа повторно позирала во истиот фустан и на промоцијата на новата книга на фотографот Расел Џејмс.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Кога жената влегува во четириесеттите години, има хормонални промени и забавување на метаболизмот. Иако некои дами се плашат од полнолетство, тие со себе носат...

Fine Living

Не можеме да се заситиме од слатките животни кои ги освојуваат социјалните мрежи, а најновата ѕвезда на Инстаграм е ежот Дарвин кој знае како...

Fool Moon

Од пет причини, говорат, дека Бог ни дозволува да бидеме нападнати од демони, напишал господинот, преподобниот Максим Исповедник. „Првата причина, велат тие, е дека...

Fine Living

Ниту една фризура во последните неколку месеци, па дури и во последните неколку години, немаше влијание што го направи Шарлиз Терон, трансформирајќи го својот...