Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Пејачката Адел прв пат се појави како водителка на популарното американско вечерно шоу „Saturday Night Live“. Ова беше нејзино прво појавување во јавноста откако...

Fool Moon

Секоја невеста, која оди заедно со младоженецот кај матичарот, олтарот, е полна со надеж дека нејзиниот брак ќе трае вечно Но, кога ќе ги...

Fool Moon

Еден од најимпресивните соништа што може да се сонува е сон за светец, состанок или разговор со него, кога сонувачот мисли дека добил порака...

Fool Moon

Ен Хатавеј го освои Инстаграм, за да го покаже својот гламур изглед во пресрет на светската премиера на нејзиниот нов филм „The Witches“. Додека...

музика

Rihanna конечно со видео запис за “Work”, првиот сингл од осмиот по ред студиски албум, “ANTI”. Песната е во колаборација со Drake и веќе...

ШоуБиз

Ким Кардашијан, конечно објави фотографијата од својот 3 –месечен син по повод роденденот на нејзиниот починат татко, Роберт Кардашијан. -Денес му е роденден на...

Филм

Откако ќе го предвидат економскиот колапс на пазарот, четворица финансиски менаџери го прават единствениот (не)логичен чекор, се обложуваат против светската економија. Режија: Адам МекКеј...

музика

Најголемите ѕвезди од музичката индустрија синоќа се собраа во Стејплс центарот во Лос Анџелес на 58-то издание на доделувањето на „Греми“ наградите, каде Кендрик Ламар...

Филм

Кога станува збор за филмот и филмската индустрија едно нешто е сигурно: 2016-та ќе биде важна година. Со претстојните филмови за суперхерои: „Дедпул“, „Капетан...

Advertisement
Advertisement