Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Девојчето викендов наполни една година. Џиџи Хадид и Зајн Малик имаа многу важен предизвик: да го прослават овој викенд, првиот роденден на нивната ќерка...

Fool Moon

За „Вашингтон пост“, актерката Ума Турман ја откри својата „најмрачна тајна“ во отворено писмо во кое ја критикува забраната за абортус во Тексас. Актерката...

Fool Moon

Кога станува збор за генерацијата Z, сè што се смета за релевантно, прво ќе се појави на Инстаграм. Интернетот не престанува да зуи откако...

Fool Moon

Развојот на авијацијата и можноста да се премостат илјадници километри за краток временски период, во текот на педесеттите и шеесеттите години на минатиот век,...

Fool Moon

Холивудската sвезда неодамна го прослави својот 34 -ти роденден, па по тој повод се сеќаваме на некои од нејзините wow стајлинзи. Актерката, која ја...

Fool Moon

Фотографијата настанала во 1967-та година низ објективот на Роко Морабит, а го носи насловот „Бакнеж на животот“ и веќе 50 години ја интригира јавноста...

Fool Moon

Мараја Кери влезе во светот на брендирани алкохолни пијалоци, лансирајќи нова линија крем ликери… Пејачката, со неколку Греми награди, објави дека нејзината нова „Black...

Fool Moon

Луѓето често себеси се прашуваат дали нивната сродната душа во која се заљубени мисли на нив. Можете да знаете вакво нешто интуитивно, ако обрнете...

Fool Moon

Младата месечина ќе биде во Девица во хармоничен аспект со Уран, што, според хороскопот, ќе донесе позитивни промени за сите нас. Во септември 2021,...

Fool Moon

Семејно насилство, дискриминација во однос на работничките права, понижување, негирање на правото да се донесуваат одлуки за сопственото тело… звучи како да зборуваме за...

Advertisement