Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Почина на 87-годишна возраст. На почетокот на јануари, Лери Кинг беше хоспитализиран во Лос Анџелес, откако доби Ковид-19. Култниот новинар, еден од најхаризматичните анкетари...

Fool Moon

Пред дваесет години Џош Хартнет беше еден од најбараните актери во Холивуд и сите му предвидуваа голема слава. Така беше сè до моментот кога...

Fool Moon

Законот на бројот 3 се заснова на афирмација и едноставна заповед: „Сè што правите ќе ви се врати тродупло“. Универзумот сака да постигнете сè...

Fool Moon

Нема ниту еден познат актер од периодот на поранешна Југославија, на кого политичката пауза во 1990/91 година. не му ја комплицираше неговата кариера до...

Fool Moon

Пребирливата Девица, строгиот Јарец и елегантната Вага се најмногу склони да се свртат кон негативната страна на перфекционизмот… Девица, Јарец и Вага: Се стремат...

Fool Moon

Саде Аду го прослави својот 62-ри роденден на 16 јануари. Саде, родена во Нигерија и израсната во Велика Британија, го издаде својот прв албум...

Fool Moon

Јупитер го смени својот знак, влезе во Водолија и ќе донесе среќа на многумина, но на некои малку повеќе. Дали сте подготвени да видите...

Advertisement
Advertisement
Advertisement