Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Славниот актер, продуцент и производител на пенливо вино, се испроба во улогата на моден дизајнер, благодарение на новата соработка со брендот Brioni… Холивудскиот миленик...

Cotton Club

Плетените елеци добија нова популарност минатата година и нема да се откажат од својата позиција и оваа пролет. Ги видовме во колекциите Lacoste и...

Cotton Club

74-тото доделување на филмската награда BAFTA (British Academy Film Awards) се одржа на 10 и 11 април во Лондон. Поради пандемијата коронавирус, церемонијата се...

Cotton Club

Ниту една жена не може да одолее на овој моден додаток! „Headband“ венчиња како оние што ги прослави Блер во серијата „Gossip Girl“ се враќаат на модната сцена....

Cotton Club

Денес сакаме да ве инспирираме со една од нашите омилени зимски комбинации – станува збор за добропознатата актуелна тенденција: XXL џемпер и тесни панталони....

Cotton Club

Модерната жена минатата година беше уште поинтересна, ослободена, интелигентна, различна и во потрага. Откривме по малку од се што е наброено во лицата на...

Cotton Club

За да превземете нешто од стилот на Кејт Мидлтон носете сина боја, советуваат редакторите на модното списание Вог, кои создадоа нешто како прирачник за...

Cotton Club

Модниот бренд Knapp повтрно ја докажа својата класа, оставајќи не без зборови со фантастичната есен – зима колекција за 2012 – 13 година. Новите...

Cotton Club

Помеѓу представените пред есенски колекции за 2013 година, рака на срце можеме да ја именуваме најновата од Гучи како наш фаворит. Секое едно парче,...

Cotton Club

Оваа година апсолутен хит помеѓу боите ќе биде смарагдно зелената. Оваа нијанса беше одредена како бојата на 2013-та од институтот Пантон, кој е еден...

Cotton Club

Начин на облекување што од жената создава дама! Тоа е официјалниот дрес код. Софистициран начин на облекување кој подлежи на неколку основни правила. Станува...

Cotton Club

Victoria’s Secret  повторно ги соблекува убавиците за својата најнова колекција наменета за лето 2013 година или колекција за на плажа. Погледнете ги во нашата...

Advertisement
Advertisement
Advertisement