Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Легендарниот дизајнер почина во 2019 година. На почетокот на јануари, телохранителот и личен асистент на Карл Лагерфелд, Себастијан Џондо, ја најави својата книга за...

Cotton Club

Зимски капут од соништата. Јакни од сите видови тешко може да се наречат нешто навистина оригинално. Дури и ултра-гломазните модели станаа прилично чест основен...

Cotton Club

Секој што ги вклучи социјалните мрежи во последните два дена не можеше да избегне вистински налет на мемиња и видеа чија sвезда беше топло...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Cotton Club

Модата секогаш оди чекор пред нас и веќе знае какви се пролетните комбинации и кои се најновите трендови. Пролетта ни е пред вратите и...

Cotton Club

Боите во колекцијата на Versace за сезоната пролет/лето 2013 не тераат да мислиме за пустината, изгрејсонцето и ноќното небо. Фустаните се или супер мини,...

Cotton Club

Уживаме во елегантните потпетици, дискретниот шпиц и свежите бои. Louboutin со својата нова колекција на воведува во возбудлива сезона зачинета со сите нијанси на...

Cotton Club

Чевлите со највисока потпетица ги губат своите позиции оваа пролет. Многумина мислеа дека модата на високите потпетици никогаш нема да одмине, но денес сме...

Cotton Club

Стилистите веќе ја одбраа палетата од бои за бизнис гардеробата. Шминката и облеката треба да бидат во хармонија, но има некои нијанси кои едноставно...

Advertisement
Advertisement
Advertisement