Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

CHRISTIAN LOUBOUTIN ви ги претставува неговите NUDE балетанки за оваа сезона

Во 2013, Christiam Louboutin лансираше својата  колекција на т.н.,, Nude” балетанки vo 5 нијанси кои одговараат на бојата на кожата, било да се тоа темни или светли балетанки.

Од тогаш па наваму, овој дизајнер претстави две нови нијанси на балетанки , а сега ни ја претстави неговата колекција пролет/лето 2016 ,со нов стил на балетанки , Solasofia. Изработени се од мека и нежна кожа и имаат ѓонови кои обезбедуваат неверојатна удобност. Овие балетанки се од најбледата , па се до најсветла нијанса и овие балетнаки одговараат на сите комбинации.

Со претставувањето на оваа колекција на балетанки, се прикажани и визуелните елементи кои ги пратат овие балетанки. Во оваа кампања беа вклучени познатите фотографи Sofia & Mauro и на фотографиите можеме да забележиме девојки кои се во здолништа и кои се дел од аутфитот и балетанките во бои кои одговараат на изгледот. Цената на еден пар вакви балетанки од колекцијата изнесува 600 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Читањето книги пред спиење го подобрува квалитетот на спиењето, го намалува стресот, го подобрува расположението и ни помага да донесуваме подобри и поправилни одлуки,...

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Advertisement