Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Wall Street

Од реставрација на Нотр Дам до поседување на најбогатиот европски спортски тим, извршниот директор Керинг континуирано се обидува да ја шармира својата сопруга. Ако...

Wall Street

Стар шешир, оригинален акварел и дигитални уметнички дела (NFT) се дел од аукцијата „Head of State“ на Меланија Трамп. 51-годишната поранешна прва дама продала...

Wall Street

Судејќи според информациите, Елон Маск добива вистинска конкуренција! Остин Расел, 26-годишен родум од Калифорнија, неодамна стана милијардер со богатство проценето на околу 1,7 милијарди...

совети

Многу млади жени професионалки се преплашени дека никогаш нема да им се обрне внимание на нив, дека ќе бидат игнорирани и прескокнати  за потенцијалните...

совети

Голем дел од успесите кои ќе ги достигнеме целосно зависат од нашите системи на верување, од силата на нашето верување во тоа колку е...

совети

Сакате ли да го испрограмирате мозокот и телото да останат активни во текот на денот? Внимавајте  на следниве 3 работи, кои што успешните луѓе...

совети

Рано станување, брзање и типична женска суета… речиси секое утро оваа комбинација е присутна во животот на секоја вработена жена. Меѓутоа денес нема да...

Advertisement