Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Продажбата четирикратно го зголеми претходниот аукциски рекорд на уметникот од 8 милиони долари, поставен во 2016 година. Автопортретот на Фрида Кало, што се чуваше...

Wall Street

Еден од најбогатите луѓе во светот, Џеф Безос, присуствуваше на гала вечерата Baby2Baby во Холивуд минатиот викенд, со неговата партнерка Лорен Санчез… Човекот чие...

Wall Street

Ако сте љубител на вино, веројатно не ви е лесно да одбиете чаша фин Каберне Совињон, додека еден господин ја подигна оваа приказна на...

Wall Street

Со прозорци од подот до плафонот, маси на балконот и неверојатен поглед на океанот, „Icebergs at Bondi“ е совршено место за уживање во префинет...

совети

Многу млади жени професионалки се преплашени дека никогаш нема да им се обрне внимание на нив, дека ќе бидат игнорирани и прескокнати  за потенцијалните...

совети

Голем дел од успесите кои ќе ги достигнеме целосно зависат од нашите системи на верување, од силата на нашето верување во тоа колку е...

совети

Сакате ли да го испрограмирате мозокот и телото да останат активни во текот на денот? Внимавајте  на следниве 3 работи, кои што успешните луѓе...

совети

Рано станување, брзање и типична женска суета… речиси секое утро оваа комбинација е присутна во животот на секоја вработена жена. Меѓутоа денес нема да...

Advertisement