Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Лабуристката Моника Ленон се залагаше за нацрт-законот уште од 2016 година, со кој бесплатни хигиенски производи за менструација се достапни на секој на кој...

Wall Street

Само пред неколку дена, Rolls-Royce воведе слушалки со ограничено издание, со цена од 1.200 американски долари… Сега во приказната се приклучи и брендот Lamborghini...

Wall Street

Пандемијата на вирусот корона предизвика вистински хаос низ целиот свет… Дури и водечките светски економии добија силен удар, што докажува пораст на цените со...

Wall Street

Фудбалската фаншоп продавница во јапонскиот град Осака меѓу своите вработени вклучи и робот што може да открие дали клиентите носат заштитна маска. Ова се...

совети

Многу млади жени професионалки се преплашени дека никогаш нема да им се обрне внимание на нив, дека ќе бидат игнорирани и прескокнати  за потенцијалните...

совети

Голем дел од успесите кои ќе ги достигнеме целосно зависат од нашите системи на верување, од силата на нашето верување во тоа колку е...

Advertisement
Advertisement