Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...

Green Tea

Запушените синуси можат да го отежнат секојдневието и да создадат проблеми како што се отежнато дишење, главоболки, па дури и проблеми со губење на...

Green Tea

Со чести прашања за тоа кога бебето почнува да седи, ползи и да оди, многу родители се заинтересирани за бојата на очите на нивното...

Green Tea

Луѓето кои имаат крвна група АБ+ или АБ- имаат потешкотии да изгубат вишок килограми, тврди еден нутриционист. Имено, нутриционистот Сем Кан за ТОИ посочува...

Совети за Здравје

Верувале или не, нашиот организам на секојдневните проблеми реагира подеднакво како организмот на нашиот пештерски предок кој ловел крволочни ѕверови. Се забрзува пулсот, зениците...

Совети за Здравје

Во 1971 година експедиција на Унеско во еден тибетски манастир пронашла рецепт  на стар кинески хомеопатски лек. Преведен од таблицата овој лек е објавен...

Совети за Здравје

Последниве денови низ интернет кружат фотографии и видео материјал за една необична врста добиток, наречен Белгиско сино. Овие животни изгледаат необично, дури и фрапантно...

Advertisement
Advertisement