Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Знаете ли што значи квадратчето на пастите за заби, шампоните, кремите?

Знаете ли што значи квадратчето на задниот дел од опаковката на кремите, пастите за заби, шампоните итн…? Дали некогаш сте забележале дека на секое пакување постои ознака? Тие се црна, темно смеѓа, темно плава, темно зелена боја (обично темни бои).

Ајде да видиме што тоа значи:

Темните квадрати покажуваат дека за производот се користат исклучиво хемиски супстанции!

Црвениот квадрат покажува дека производот содржи 70% хемија и 30 % природни состојки!

Зелените ознаки покажуваат дека тој производ е без хемикалии и дека е направен исклучиво од природни состојки!

Сега веќе знаете што да изберете!

Pastezazube

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Ерата на Пагани Хуаира е при крај. Или можеби не? На крајот на краиштата, Pagani до неодамна сè уште ја градеше повремената Zonda за...

Fool Moon

При самото спомнување на Италија, првото нешто што ни паѓа на ум е одреден вид на кежуал гламур. Како оваа држава го доби тој...

Fine Living

Неверојатниот дом е дизајниран од познатиот архитект Золтан Пали. Имотот, кој беше домаќин на новата рекламна кампања на брендот Тифани во која беа вклучени...

Four Seasons

Ако на истото место летуваат Бијонсе, Џеј Зи, Дрејк, Кардашијан, Шакира, Вин Дизел и Шарлиз Терон, тоа место мора да има нешто посебно. Тоа...

Advertisement