Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

За што помага топлиот, а за што студениот туш?

По долгиот ден или пред негово започнување, со студена или жешка вода, сите имаат различни навики кога се работи за туширање.

za-sto-pomaga-topliot-a-za-sto-sudeniot-tus-001.jpg

Вистина е дека и топлиот и студениот туш си имаат свои користи, но треба да ги знаете за правило да ја наместите температурата на водата.

Пример, ако наутро се истуширате со жешка вода, тоа ќе ви го исчисти телото од насобраните токсини, но нема да ве расони.

Затоа вреди да знаете:

za-sto-pomaga-topliot-a-za-sto-sudeniot-tus-01.jpg

za-sto-pomaga-topliot-a-za-sto-sudeniot-tus-02.jpg

za-sto-pomaga-topliot-a-za-sto-sudeniot-tus-03.jpg

za-sto-pomaga-topliot-a-za-sto-sudeniot-tus-04.jpg

za-sto-pomaga-topliot-a-za-sto-sudeniot-tus-05.jpg

za-sto-pomaga-topliot-a-za-sto-sudeniot-tus-06.jpg

za-sto-pomaga-topliot-a-za-sto-sudeniot-tus-07.jpg

za-sto-pomaga-topliot-a-za-sto-sudeniot-tus-08.jpg

za-sto-pomaga-topliot-a-za-sto-sudeniot-tus-09.jpg

 

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...