Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Време е за пролетна детоксикација на организмот

Иако сончевата светлина влијае позитивно на нашето расположение и ја збогатува кожата со витамин Д, можно е нашиот организам да биде од мастите, кои сме ги натрупале во текот на зимата. Затоа е потребно пролетно прочистување, со што ќе го подготвиме организмот за новата сезона, ќе го исчистиме од токсините и ќе го подобриме имунитетот.

Здравиот пијалок кој ќе биде ваш верен придружник во насојувањето, се состои од неколку елементарни состојки – 2 литри вода, една краставица, еден лимон и 10-12 листови нане. Овој еликсир ќе го прочисти организмот и ќе ја направи вашата кожа блескава.

За најдобри резултати пијте од пијалокот по две чаши секој ден во текот на 15 дена.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

Првото провокативно видео! Рускиот супермодел во долна облека Savage x Fenty! Во улога на деловна жена, Ријана одлета на модниот Олимп толку брзо како...

Fine Living

Тој нема искрени намери! Колку пати не ви било јасно дали мажот што го сакате не е доволно заинтересиран или едноставно нема доволно време...

Fool Moon

Само не оние што веројатно прво ви паднаа на памет! Научниците открија дека нашите гени играат улога во изборот на нашите партнери и оние...

Fine Living

Откако ќе го запознаете вистинскиот, многу работи никогаш нема да бидат исти … Љубовта не вреди ако е стресна. Ако веќе неколку пати сте...