Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Видео кое го раздрма светот: Колку живот ни краде телефонот?

Погледнете ја снимката која можеби ќе ве натера да се замислите и преиспитате до која мера сте дозволиле важните работи во животот да ви поминуваат пред очи додека вашиот поглед како магепсан е насочен во екранот на вашиот мобилен телефон…
Ова видео го прегледаа над 14 милиони луѓе и повеќето од нив ги натера да стават прст на чело и да размислат дали се препознаваат во него.
Исто така запрашајте се колку се чувствувате непријатно кога ќе ви се случи телефонот да го заборавите дома и дали тоа не е знак за тешка зависност?
httpv://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OINa46HeWg8

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement