• Сподели на:

Масирајте ги стапалата пред одење во кревет! Еве зошто е тоа важно!

___

Најдобрата техника за опуштање е масажата. Уште поубаво е кога самите можете да си го пружите ова задоволство. Масирањето на стапалата има позитивен ефект на целокупното здравје.

Масажата ја подобрува циркулацијата на крвта, го стимулира лачењето на пот, го подобрува метаболизмот, ги намалува мастите и го забрзува протокот на хранливи материи преку ткивото. Исто така е добро за убавината на кожата и ја прави поздрава и поеластична. Со тоа ние добиваме младешки изглед.

Масажата го подобрува држењето, рамнотежата и изгледот на мускулите. Има влијание на мускулите да се истегнат и опуштат. Ја елиминира киселината која создава грчеви и го олеснува варењето на храната.

Познато е дека масажа и притискање на одредени точки на нозете има влијание на одредени болести и ја помага работата на органите.


Оставете коментар

___