Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Како да се ослободите од црвенилото на бутовите во лето?

По подолго пешачење за време на жештините, кога телото повеќе се поти, настанува триење во внатрешниот дел на бутовите и се појавува црвенило, а понекогаш и ранички.

kako-da-se-oslobodite-od-crveniloto-na-butovite-vo-leto-01.jpg+

Од тоа почесто патат покрупните луѓе, но не е реткост и се случува да се појави и кај послабите.

Доколку сте се соочиле со ваков проблем и не знаете како да си помогнете, постојат неколку начини за да исчезнат црвенилата и темните дамки на итнимните места.

Антиперспирант во облик на стик

Овој стик не е корисен само за под пазувите. Можете да нанесете мала количина на делот помеѓу нозете, па покрај тоа што ќе има освежувачко дејство, ќе ја чува вашата кожа и од иритација. Секако, се нанесува на чиста и сува кожа.

kako-da-se-oslobodite-od-crveniloto-na-butovite-vo-leto-02.jpg

Бебешка пудра во прав

Пудрата во прав може да биде вистински спас и за возрасните со овој проблем. Се нанесува на чиста и сува кожа.

kako-da-se-oslobodite-od-crveniloto-na-butovite-vo-leto-03.jpg

Кокосово масло

Кокосовото масло многу лесно се впива во кожата и не остава никакви траги. Нанесете на местото каде настанало триењето и ќе забележите дека покрај тоа што ја намалува иритацијата и црвенилото, ѝ дава и целосна нега на вашата кожа.

kako-da-se-oslobodite-od-crveniloto-na-butovite-vo-leto-04.jpg

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...