• Сподели на:

Испробан рецепт против главоболка

___

Сериозната главоболка може да ве остави со часови заковани за креветот и да ги уништи сите планови кои ги имавте.

Болката често пати знае да биде неиздржлива, а апчињата премногу слаби.

За да не се мачите со часови и денови, испробајте го овој едноставен рецепт за кој состојките веројатно уште сега ги имате во ладилникот.

Одберете квалитетна сол (хималајска или морска) која содржи минерали и електролити.

Методата за нејзино користење е едноставна, а нема да ве чини ништо – во чаша свежо исцеден сок ставете 2 лажици од солта и промешајте.

Испијте на кратки интервали по 3-4 голтки.

Со помош на овој рецепт ќе ги изретчите главоболките, ќе го зајакнете имунитетот, ќе го подигнете нивото на енергија и ќе го воведете во нормала нивото на сератонин.

Вреди да се обидете!


Оставете коментар

___