Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Еве како да ги прочистите белите дробови за 3 дена

Многу луѓе никогаш не запалиле цигара, а сепак имаат проблеми со белите дробови, додека други пушат по 45 години, а белите дробови сеуште добро им функционираат… сето тоа зависи од личност до личност, а ние во продолжение ќе ви кажеме неколку совети со помош на кои можете да ги прочистите белите дробови во рок од три дена.
Два дена пред да почнете со процесот на детоксикација, потребно е да ги елиминирате сите млечни производи од употреба. Телото треба да се ослободи од токсините на млечните производи пред почетокот на прочистувањето на белите дробови.
–          Испиете една чаша чај од билки пред спиење пред првиот ден на режимот. Тоа ги ослободува токсините во цревата кои можат да предизвикаат затвор. Белите дробови не смеат да бидат преоптеретени со отежната работа на било кој друг дел од телото во текот на прочистувањето.
–          Исцедете два лимони во 300мл вода пред доручек.
–          Пиете 300мл сок од грејпфрут. Доколку не ви се допаѓа вкусот можете да го замените со сок од ананас. Овие сокови содржат природни антиоксиданси кои го подобруваат системот за дишење.
–          Пиете 300мл чист сок од моркови помеѓу доручекот и ручекот. Сокот од моркови ќе ви помогне да ја алкализирате крвта во текот на трите дена на прочистувањето.
–          Мора да пиете 400мл сок богат со калиум за време на ручекот. Калиумот делува како тоник за чистење. Пред спиење направете 400мл сок од брусница. Таа ќе ви помогне во борбата против бактерии во белите дробови кои можат да предизвикаат инфекции.
–          Нега на телото и вежби
–          Топла купка од 20 минути секој ден ќе му овозможи на телото преку потење да изгуби што повеќе токсини.
–          Ставете 5 до 10 капки еукалиптус во сад со врела вода. Застанете над садот и ставете чист пешкир преку главата. Вдишувајте ја пареата се додека не се олади.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Вертикалната воздушна вселена очекува нивниот VA-1X eVTOL да стане дел од комерцијалната понуда до 2024 година… Британската компанија пред неколку дена ги претстави своите...

Green Tea

Без разлика дали станува збор за пијалок со меурчиња за славење на роденден или коктели со пријателите за време на бранч, има јасно специфични...

Fool Moon

По кратка пауза во 2021, Yon Idy се враќа со најновиот сингл My Fire кој го истражува сомнежот што секој од нас го носи...

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Advertisement