Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Домашн сок за ослободување од грчеви во стомакот

Грчевите во стомакот се проблем на голем број лица.

Најчесто се јавуваат како последица на неквалитетна храна или лоша комбинација на храната.

За да се ослободите од истите се препорачува свежо цеден сок од морков (300 гр) и спанаќ (200 гр).

Исто добра комбинација е свежо цеден сок од морков (300 гр), цвекло (100 гр) и краставица (100 гр).

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...