Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Домашен сируп од ловор против кашлица

Еве ги состојките кои ќе ви бидат потребни за да го направите овој ефикасен домашен сируп:
*200гр шеќер
*200мл вода
*12 листови од ловор
Подготовка:
Во мал сад загреете го шеќерто додека не се растопи (постојано мешајки). Откако ќе се растопи додадете ја и водата. ( тоа ќе личи на некој хемиски процес. Немојте да се уплашите). Кога сето тоа ќе се претвори во глатка смеса, додадете ги листовите од ловор и крчкајте ја смесата уште 10 минути.  Откако се ке биде готово, оставете да се олади.
Овој сируп може долго да стои и одличен е како за возрасните , така и за децата.
domaci-sirup-od-lovora-protiv-kaslja_3

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Advertisement