• Сподели на:

Чудотворен пијалок за чистење на бубрезите

___

Премногу токсични материи може да допринесат за заболување на бубрезите, уринарниот тракт и мокрачната бешика. Нивните најголеми непријатели се солта, генетски модифицираната храна, протеините од животинско потекло газираните пијалоци, кофеинот и цигарите. За да можете да ги “исчистите” бубрезите добро е да пиете голема количина на вода, но и да го направите следниот пијалок.

Состојки: сок од половина лимон или лимета, едно киви (излупено), половина чаша ореви, една банана, половина китка магдонос, една чаша вода.

Сите состојки измиксајте ги во блендер (сокот од лимон е потребно претходно да се исцеди па потоа да се стави во блендер). Сокот е најдобро да го конзумирате наутро.


Оставете коментар

___