Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Чајот од магдонос го регулира месечниот циклус

Магдоносот е пожелна намирница за секоја жена. Чајот од магдонос е одличен за губење на вишокот килограми, а исто така успешно го регулира и нередовниот месечен циклус.
Долгите студии и експерименти докажаа дека со консумирањето на чајот од магдонос се намалуваат болките. Со него се топат мастите, се намалува високиот крвен притисок, а исто така и се регулира месечниот циклус. Се препорачува да го пиете и доколку немате никаков здравствен проблем, бидејќи тој одлично го прочистува телото од токсини.
Чајот од магдонос може многу да ви помогне ако сте една од жените кои имаат цисти. Направете чај така што ќе измешате една лажица мешавина од корен и листови од магдонос во една шолја врела вода. Од овој чај пијте три пати во денот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби. Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce...

Fool Moon

Вивиен Вествуд наполни 80 години – а легендарната дизајнерка реши да го прослави роденденот на поинаков начин. Во чест на нејзиниот роденден, таа ќе...

Four Seasons

Ако не сте месојад, веруваме дека оваа листа ќе ви помогне. Но, дури и да сте месојад, не е важно, можеби овие градови ќе...

Green Tea

Целерот е познат како природен антисептик Секој природен лек е добредојден за време на пандемија, а истото важи и за сокот направен од целер,...

Advertisement